Go Back   Awakening Records Forum > Türkçe Bölümü > Sami Yusuf Hakkında

Sami Yusuf Hakkında Albümlere ilişkin duygu ve düşünceleriniz, Sami Yusuf’a dair haber, kayıt, röpörtaj ve resimler

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 24-01-08
Beyza YALCIN Beyza YALCIN is offline
Newbie

Beyza YALCIN is an unknown quantity at this point
Arrow Sami Yusuf'un Filmi > The Kite Runner, Gidip Izledim, Özeti Burda Merak Edenler Icin!

Bismillahirrahmanirrahim.

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Bereketuh Arkadaslar.

Dün Gittim Izledim Filmi, Cok Begendim, Hele Sonlarina Dogru Gözlerim Doldu,
Herkes Kesin Gidip Görmeli.

Ben Merak Edenler Icin Kisaca Özetliyim

Simdi 2 Tane Cocuk Var, Dogustan Arkadaslar, Ama Kardesten Daha Yakinlar Birbirine;
Amir ve Hassan. Amir'in Babasi Zengin, Hassan ve Babasi Amir'in Evlerinde Hizmetkarligini Yapiyolar, Fakat Amir'in Babasi Hassan'i da Öz Oglu Gibi Seviyor. Ilk Baslarda Hassani Sanki Özoglu Amir'den Daha Cok Seviyor, Cünkü Hassan Amir'den Daha Atilgan ve Tuttugunu Koparan Bir Cocuk, Amir ise Ondan Cok Daha Sessiz ve Haksizliklara Dur Demiyor. Babasi Ise Amir'in Hassan Gibi Olmasini Istiyor.
Hassan Tam Bir Ucurtma Avcisi, Büyük Bir Yarismayi Kazaniyorlar Amir'le Birlikte.
Bir Gün, 3 Kötü [Amir ve Hassan'dan Yasca Daha Büyük 15,16 Yaslarinda] Cocuk Hassan'dan Yarismada Kazandigi Yeni Ucurtmasini Istiyor, Hassan Vermemekte Direniyor Fakat En Nihayetinde Onu Döverek Aliyorlar Ucurtmasini Elinden. Amir Bu Olayi Gizliden Izliyor Ama Korkak Oldugu Icin Sanirim Bisey Yapmiyor.
Nedenini Tam Anlayamadim Ama Amir Bir Gün Saatini Alip, Hassan'in Yastiginin Altina Sakladi.
Amir'in Babasi Sordugunda 'Evet Ben Caldim' Dedi Fakat Amir'in Babasi Onu Affetti.
Yalniz Hassan'in Babasi Bu Utancla Daha Fazla Onlarda Calisamayacaklarini Söyleyip Evlerinden Ayriliyorlar.
Bir Zaman Sonra, Ruslar Afganistani Isgal Edip, Amir ve Babasi Ülkelerini Terk Ederek Amerikaya Göc Ediyorlar. Amir Burda Bir Amerikaliymis Gibi Yetisiyor, Evleniyor, Fakat Gelenek ve Göreneklerini de Ayni Zamanda Sürdürüyorlar.
Amir'in Babasi Hastalanip Vefat Ediyor.
Hayli Zamandan Sonra Hassan'in Babasi Amir'i Arayip Onun Afganistana Geri Dönmesini Rica Ediyor. Amir Afganistan'a Gidiyor, Taliban Ülkede Istedigini Yapiyor vs.
Hassan'in Babasi Sandigimiz Kisi Ona Gizli Olan Tüm Gercekleri Anlatiyor,
Hassan ve Karisinin Taliban Tarafindan Öldürüldüklerini,
Hassan'in Onun Özkardesi Oldugunu ve Onun Oglu Sourab'i Bulmakla Görevli Oldugunu Söylüyor.
Amir Takma Sakal Takip Tam Bir Afganli Gibi Ülkesine Giriyor.
Yaninda Bir Dostu Ile Sourab'i Aramaya Baslarlar Kabul'da.
Sokaklarda Taliban'lar Terör Estiriyor Bu Arada. Her Yere Bakip Sourab'i Ariyorlar,
En Nihayetinde Buldular Sourab'i, Sourab, O Kücüklükte Hassan'in Ucurtmasini Zorla Elinden Alan Gencin Elinde. Bir Odada Konusurken Kavga Basliyor, Amir Sourab'i Kaciriyor ve Amerikaya Dönüyorlar.

O Siralarda Amir Bir Camii'ye Girip Namaz Kilarken Sami Abimizin ''Supplication'' Parcasini Duyuyoruz...

Eh Böyle Iste, Sourab Amcasi Amir Ile Yasamaya Basliyor, Ööle Gecinib Gidiyolar...

Film'de Soundtrack'leri Sami Abimin Yaptigini Bilmiyorum Ama,
Film Baslarken Music Sadece Alberto Iglesias Yaziyordu...
Sanirim Sadece ''Supplication''u Kullanmislar Bu Filmde,
Baska Bisey Duyamadim, Duydugum Soundlarda Sami Abimize Ait Degildi Zannederim...

Özet Biraz Uzun Oldu Afedersiniz...

Wesselam...

Last edited by Beyza YALCIN : 24-01-08 at 19:50.
Reply With Quote
Old 25-01-08
sare's Avatar
sare sare is offline
Hangin' Around

sare is an unknown quantity at this point
Default Re: Sami Yusuf'un Filmi > The Kite Runner, Gidip Izledim, Özeti Burda Merak Edenler Icin!

Cok tesekkür ederim. Uzun oldugu icin daha iyi anladim
Mashallah cok güzel anlatmissin.

Wassalam...
Reply With Quote
Old 26-01-08
Newbie

Default Re: Sami Yusuf'un Filmi > The Kite Runner, Gidip Izledim, Özeti Burda Merak Edenler Icin!

Quote:
Originally Posted by sare View Post
Cok tesekkür ederim. Uzun oldugu icin daha iyi anladim
Mashallah cok güzel anlatmissin.

Wassalam...
Rica Ederim... Film Cok Güzeldi, Herkes Gidip Görmeli Valla...
Reply With Quote
Old 26-01-08
nurdan nurdan is offline
Newbie

nurdan is an unknown quantity at this point

beycazım paylaşımın icini tesekkürler.bunu sami abinin türkiye fanclup sitesindede paylaşabilirmiyiz?

www.samiyusuf-tr.com
Reply With Quote
Old 27-01-08
Newbie

Quote:
Originally Posted by nurdan View Post
beycazım paylaşımın icini tesekkürler.bunu sami abinin türkiye fanclup sitesindede paylaşabilirmiyiz?

www.samiyusuf-tr.com
Oraya Ben Coktan Yazdim Canim,
Basinda Sami
> Sami Yusuf'un Filmi Konusunda...
Laf Aramizda Ordan Buraya Copy Paste Yaptim Uzun Oldugu Icin Hihihi
Reply With Quote
Old 05-03-08
nurdan nurdan is offline
Newbie

TÜRKİYE YE NEDEN DAHA GELMEDİ FİLM.28 ŞUBATTA GELECEK DENMİŞTİ YANLIŞ BİLMİYORSAM.VARMI BİR BİLGİ ARKADAŞLAR
Reply With Quote
Old 17-03-08
ATAKAN's Avatar
ATAKAN ATAKAN is offline
Newbie

ATAKAN is an unknown quantity at this point

Filmin tam olarak ismi nedir
Reply With Quote
Old 18-03-08
nurdan nurdan is offline
Newbie

filmin ismi "THE KIT RUNNER" yanlış bilmiyorsam kardeşim.yine giden kardeşlerim daha iyi bilirler yanlış varsa düzeltirler

esselamu aleykum
Reply With Quote
Old 18-03-08
nurdan nurdan is offline
Newbie

türkiye ye 21 martta yada 23 martta gelecekmiş sanırım film.kesin bilmiyorum ama
Reply With Quote
Old 18-03-08
Newbie

Quote:
Originally Posted by ATAKAN View Post
Filmin tam olarak ismi nedir
Orjinali: The Kite Runner

Türkcesi: Ucurtma Avcisi
Reply With Quote
Old 18-03-08
ATAKAN's Avatar
ATAKAN ATAKAN is offline
Newbie

Red face Re: Sami Yusuf'un Filmi > The Kite Runner, Gidip Izledim, Özeti Burda Merak Edenler Icin!

BEN FİLMDE SAMİ YUSUFU GÖREMEDİM FRAGMANLARINA FALAN BAKTIM AMA BURADA İZLEMEK KISMET OLMADI , KÜÇÜK Bİ YER MALUM , AMA SAMİ YUSUFU HİÇ GÖREMEDİM ACABA BENİMMİ YALNIŞIM VAR !!!
Reply With Quote
Old 19-03-08
Newbie

Quote:
Originally Posted by ATAKAN View Post
BEN FİLMDE SAMİ YUSUFU GÖREMEDİM FRAGMANLARINA FALAN BAKTIM AMA BURADA İZLEMEK KISMET OLMADI , KÜÇÜK Bİ YER MALUM , AMA SAMİ YUSUFU HİÇ GÖREMEDİM ACABA BENİMMİ YALNIŞIM VAR !!!
Maalesef Yanlissin Kardesim, Cünkü Film'de Sami Yusuf Oynamiyor ve Oynayacagina Dair Hic Bir Yazi Yok, Yoktu Zaten.
Film'in Müziklerine Yardim Etmis Sadece, Hepsi Bu, Yani Rejiyle Yada Senaryoyla Bi Alakasi Yok. Insallah Anlatabildim.
Reply With Quote
Old 19-03-08
ATAKAN's Avatar
ATAKAN ATAKAN is offline
Newbie

Quote:
Originally Posted by Beyza YALCIN View Post
Maalesef Yanlissin Kardesim, Cünkü Film'de Sami Yusuf Oynamiyor ve Oynayacagina Dair Hic Bir Yazi Yok, Yoktu Zaten.
Film'in Müziklerine Yardim Etmis Sadece, Hepsi Bu, Yani Rejiyle Yada Senaryoyla Bi Alakasi Yok. Insallah Anlatabildim.

KONU BAŞLIĞI SAMİ YUSUFUN FİLMİ OLARAKTA , ONDAN YANILDIM SANIRIM
Reply With Quote
Old 22-03-08
wind_of_desert's Avatar
wind_of_desert wind_of_desert is offline
Newbie

wind_of_desert is an unknown quantity at this point

filmi bugün bende izledim ve hala etkisindeyim.
bu kadar duru olupta, insanı bu kadar etkileyen bir film olacağını düşünmemiştim.
çok duygulandım, hasan karakterini hiç unutamıycam sanırım.ve tabiki içinde supplication parçasının geçtiği bölüm,filme o kadar uymuş, başrolün içinde bulunduğu hali o kadar güzel anlatmış ki, oraya başka ne konulsa sırıtırmış.

anlatımı,konusu, görselliği,müzikleri, aslında herşeyiyle izleyebilieceğiniz harika bir film. imkanınız varsa kaçırmayın arkadaşlar
Reply With Quote
Old 23-03-08
AzeriBahar's Avatar
AzeriBahar AzeriBahar is offline
Supreme Member

AzeriBahar is an unknown quantity at this point
Smile Re: Sami Yusuf'un Filmi > The Kite Runner, Gidip Izledim, Özeti Burda Merak Edenler Icin!

Quote:
Originally Posted by Beyza YALCIN View Post
Bismillahirrahmanirrahim.

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Bereketuh Arkadaslar.

Dün Gittim Izledim Filmi, Cok Begendim, Hele Sonlarina Dogru Gözlerim Doldu,
Herkes Kesin Gidip Görmeli.

Ben Merak Edenler Icin Kisaca Özetliyim

Simdi 2 Tane Cocuk Var, Dogustan Arkadaslar, Ama Kardesten Daha Yakinlar Birbirine;
Amir ve Hassan. Amir'in Babasi Zengin, Hassan ve Babasi Amir'in Evlerinde Hizmetkarligini Yapiyolar, Fakat Amir'in Babasi Hassan'i da Öz Oglu Gibi Seviyor. Ilk Baslarda Hassani Sanki Özoglu Amir'den Daha Cok Seviyor, Cünkü Hassan Amir'den Daha Atilgan ve Tuttugunu Koparan Bir Cocuk, Amir ise Ondan Cok Daha Sessiz ve Haksizliklara Dur Demiyor. Babasi Ise Amir'in Hassan Gibi Olmasini Istiyor.
Hassan Tam Bir Ucurtma Avcisi, Büyük Bir Yarismayi Kazaniyorlar Amir'le Birlikte.
Bir Gün, 3 Kötü [Amir ve Hassan'dan Yasca Daha Büyük 15,16 Yaslarinda] Cocuk Hassan'dan Yarismada Kazandigi Yeni Ucurtmasini Istiyor, Hassan Vermemekte Direniyor Fakat En Nihayetinde Onu Döverek Aliyorlar Ucurtmasini Elinden. Amir Bu Olayi Gizliden Izliyor Ama Korkak Oldugu Icin Sanirim Bisey Yapmiyor.
Nedenini Tam Anlayamadim Ama Amir Bir Gün Saatini Alip, Hassan'in Yastiginin Altina Sakladi.
Amir'in Babasi Sordugunda 'Evet Ben Caldim' Dedi Fakat Amir'in Babasi Onu Affetti.
Yalniz Hassan'in Babasi Bu Utancla Daha Fazla Onlarda Calisamayacaklarini Söyleyip Evlerinden Ayriliyorlar.
Bir Zaman Sonra, Ruslar Afganistani Isgal Edip, Amir ve Babasi Ülkelerini Terk Ederek Amerikaya Göc Ediyorlar. Amir Burda Bir Amerikaliymis Gibi Yetisiyor, Evleniyor, Fakat Gelenek ve Göreneklerini de Ayni Zamanda Sürdürüyorlar.
Amir'in Babasi Hastalanip Vefat Ediyor.
Hayli Zamandan Sonra Hassan'in Babasi Amir'i Arayip Onun Afganistana Geri Dönmesini Rica Ediyor. Amir Afganistan'a Gidiyor, Taliban Ülkede Istedigini Yapiyor vs.
Hassan'in Babasi Sandigimiz Kisi Ona Gizli Olan Tüm Gercekleri Anlatiyor,
Hassan ve Karisinin Taliban Tarafindan Öldürüldüklerini,
Hassan'in Onun Özkardesi Oldugunu ve Onun Oglu Sourab'i Bulmakla Görevli Oldugunu Söylüyor.
Amir Takma Sakal Takip Tam Bir Afganli Gibi Ülkesine Giriyor.
Yaninda Bir Dostu Ile Sourab'i Aramaya Baslarlar Kabul'da.
Sokaklarda Taliban'lar Terör Estiriyor Bu Arada. Her Yere Bakip Sourab'i Ariyorlar,
En Nihayetinde Buldular Sourab'i, Sourab, O Kücüklükte Hassan'in Ucurtmasini Zorla Elinden Alan Gencin Elinde. Bir Odada Konusurken Kavga Basliyor, Amir Sourab'i Kaciriyor ve Amerikaya Dönüyorlar.

O Siralarda Amir Bir Camii'ye Girip Namaz Kilarken Sami Abimizin ''Supplication'' Parcasini Duyuyoruz...

Eh Böyle Iste, Sourab Amcasi Amir Ile Yasamaya Basliyor, Ööle Gecinib Gidiyolar...

Film'de Soundtrack'leri Sami Abimin Yaptigini Bilmiyorum Ama,
Film Baslarken Music Sadece Alberto Iglesias Yaziyordu...
Sanirim Sadece ''Supplication''u Kullanmislar Bu Filmde,
Baska Bisey Duyamadim, Duydugum Soundlarda Sami Abimize Ait Degildi Zannederim...

Özet Biraz Uzun Oldu Afedersiniz...

Wesselam...
assalmu alaikom BEYZA .insha allah iyisin.cok sag ol yazdigin icin bizi malumatlamdirdigin icin ALLAH razi olsun.ben gormemisim malesef.Azerbeycanda yok hala.insha Allah yakin zamand bende izlerim.ALLAHA EMANET OL.
Attached Images
File Type: gif 2232-002-21-1099.GIF (89.2 KB, 2 views)
File Type: gif 2232-002-47-1052.GIF (77.7 KB, 1 views)
Reply With Quote
Old 25-03-08
wind_of_desert's Avatar
wind_of_desert wind_of_desert is offline
Newbie

wind_of_desert is an unknown quantity at this point

arkadaşım burası yanlış olmuş
amiri geri çağıran kişi hasanın babası olduğunu sandığımız kişi yani ali değil.
çağıran kişi başlarda amirin babasının yanında görüğümüz arkadaşı hani ülkeyi terk ederken evlerini ona bırakıyorlar.
amirin hikayesini okuyan çocukken amca dediği,
hatırlarsan basılan ilk kitabını ona atfetmiş,
adam görünce çok duygulanıyo falan..
hasanın babasının adı aliydi.
ali gerçekleri bilmiyordu.

birde saati almış saklamıştı amir, hasanda evet ben çaldım demişti
amir onları göndermeyi kafaya koyduğu için yaptı bunu,
hasanın başına gelenleri unutamıyordu onlar gider de hasanı görmezse unutması kolay olucaktı.seneler sonra geri döndüğünde evine geliyo hani, şöförde fazla bekleme hatırladığın hiç bişi kalmadı bu evde diyo amirde artık hiç bişiyi unutmak istemiyorum diyor ya

malesef zaman acımasız...

hasanda canım benim ,artık nasıl seviyosa amiri, yapmadığı bişiyi bile babası amire kızmasın diye kabul ediyor.
işte vefa böyle bişi sanırım.
birde hasanın yıllar sonraki mekubu bitirdi beni,nasıl sadık, sanki hiç bişi olmamış gibi bekliyo hasretle...
Reply With Quote
Old 06-08-08
yldz yldz is offline
Hangin' Around

yldz is an unknown quantity at this point

filmi özetleyen herkese teşekkürler..sağolun...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules